למי מתאים לטייל בקראוון + הנחיות לשימוש נכון

מזה שנים רבות שקראוונים מהווים כלי פופולארי ומקובל לטיולים ברחבי ארה"ב, אירופה ואוסטרליה, ולאחרונה גוברת המגמה גם בישראל. יחד עם זאת, מאחר שמדובר בטרנד חדש יחסית בארצנו, חשוב להבין למי מתאים הטיול בקראוון וכיצד משתמשים ונוהגים בו באופן בטוח.

למי מתאימים קראוונים

למעשה, קראוונים מתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות ולמגוון יעדי טיול. על מנת להבין אם טיול בקראוון מתאים גם לכם, שאלו את עצמכם תחילה האם אתם חובבי טבע. זאת פני שקראוון מאפשר לכם לשהות בחיק הטבע קרוב אל הצמחים ובעלי החיים, וממש בתוך תוואי הנוף שביער, במדבר או החוף. יחד עם זאת, ייתכן שאתם חובבי טבע אך כמו רבים אחרים מתקשים להתמודד עם תנאים ירודים, כמו לינה בשק שינה על משטח אבנים, שינויי טמפרטורה קיצוניים, ובישול על מדורה או גזיה. אם כך, טיול בקראוון בהחלט מתאים לכם מפני שמדובר בכלים מאובזרים ומפנקים, הכוללים מיטות נוחות, מטבחון, שירותים, מקלחות ותאי אחסון לחפציכם. מעבר לכך, אם אתם חולמים על טיול מגוון ומרתק שעובר במספר אטרקציות על פי בחירתכם, אין ספק שקראוון מהווה פתרון מצוין. בעזרתו תוכלו לנדוד בכל יום על פני יערות, נחלים, אתרים היסטוריים, מוזיאונים, מסעדות ולמעשה להגיע לכל אתר המעורר בכם סקרנות. לבסוף, אם אתם אוהבים להיות בעלי הבית ורוצים להרגיש כך גם במהלך החופשה, הרי שקראוון הוא בית נייד המלווה אתכם לכל אורך הימים. זאת, במקום להתארח בצימר או מלון שמקבעים אתכם למקום אחד תחת עינם הפקוחה של הבעלים.

כיצד להשתמש נכון בקראוון

אם הגעתם למסקנה שטיול בקראוון עשוי להתאים לכם, חשוב שתדעו על מספר קריטריונים לשימוש נכון. הסוגיה המרכזית טמונה בכך שהקראוון עומד להפוך לביתכם הנייד בתקופה הקרובה, ולכן גדול הפיתוי להתייחס אליו ככזה ולשכוח שמדובר בכלי רכב. לדוגמא, יש מי שקושרים ציוד על גג הקראוון או לצידיו למרות הסכנה הבטיחותית, ויש השוכחים כי במהלך הנסיעה הציוד נע מצד לצד בתוך הכלי. לכן, הימנעו מתליית ציוד במקומות בלתי מורשים, אבטחו את הציוד בקראווןלפני נסיעה כדי שלא ייפול, ובוודאי שאסור להבעיר אש בתוכו אלא אם כן אתם מבשלים על הכיריים.

לנהוג בקראוון שלכם

קראוון הוא נגרר כבד וגדול ממדים שיש לנהוג בו בזהירות יתרה. ראשית, חשוב לדעת שאסור לאיש להיות בתוכו בעת שנוסעים על הכביש, על דרך עפר או בכל מקום אחר. כלומר, כולם נכנסים אל הרכב הגורר ללא יוצא מן הכלל. בנוסף, מכיוון שמדובר בכלי כבד ונמוך יחסית, הימנעו מכניסה לדרכים משובשות ובוודאי לדרכים בוציות בעונת החורף, מה שיסתיים בהיתקעות ואף בנזק לכלי. מעבר לכך, בקראוון יש להקפיד על נהיגה ערנית ובטוחה במיוחד, כולל שמירת מרחק גדול יותר מרכבים אחרים, שימוש נרחב במראות הצד, נסיעה לאחור עם סיוע של מכוון מהקרקע, תשומת לב מתמדת לחום המנוע, וזהירות מיוחדת בכניסה לצמתים. לבסוף, זכרו כי המהירות המותרת של קראוון אינה עולה על 90 קמ"ש, כך שאין טעם לסכן את עצמכם או בכלל למהר בחופשה.

לאתר הבית הרשמי של החברה לחצו כאן