להפיח חיים בתזרים מזומנים על ידי מכירת זהב ישן/שבור

מכירת זהב ישן היא דרך מצוינת להפיח חיים בתזרים המזומנים החודשי, זהב ישן הצובר אבק במגירה הוא למעשה חסר ערך כל עוד לא "החלפנו" אותו בכסף מזומן, מהי הדרך הנכונה למכירת זהב ישן?

על כך בשורות הבאות:

 ערכו הכספי הגבוה של הזהב מחייב התקשרות עם חברה מקצועית ואמינה, כזו שתשלם עבור הזהב את מלוא התמורה ולא תיעלם שנייה אחרי מועד התשלום.
♣ מכירת זהב ישן מתחיל בתהליך ההערכה, כיום כמעט כל חברה הסוחרת בזהב מעסיקה מספר מומחים שתפקידם הוא להעריך את שווי הזהב בבתי הלקוחות. חשוב מאוד שלא תתפתו למכור את הזהב לחברה הראשונה אותה אתם בודקים, סקר שוק קצר יאפשר לכם להבין טוב יותר את קשת המחירים הרחבה הנהוגה בענף.
♠ הערכת הזהב הישן מתבססת על משקלו ועל רמת ניקיונו, ככלל רובם הגדול של תכשיטי הזהב הנסחרים מוצא את דרכו חזרה אל בתי הזיקוק להתכה ועיצוב מחדש.

איך להעריך שווי זהב ישן לפני מכירה?

הערכת זהב הפכה בשנים האחרונות למדע של ממש שכן כל גרם עודף או חסר יכול להשפיע על ערך תכולת הזהב הסופית.

בכדי להעריך את הזהב שברשותכם בצורה נכונה מומלץ לבצע מספר פעולות:

ראשית נסו להעריך את משקל הזהב בצורה עצמאית – ניתן להיעזר במשקל מטבח פשוט, מטרת השקילה המוקדמת היא לבדוק באיזה טווח משקל אנו נמצאים, הערכת שווי מקצועית עושה שימוש במשקל מיוחד המכויל למדידת זהב אך עדיין בכדי שלא תפלו קורבן לרמאים מומלץ שתדעו פחות או יותר כמה זהב נמצא ברשותכם.
צפיפות הזהב ורמת הניקיון – הערכה מקצועית בודקת בנוסף למשקל את צפיפות הזהב ואת רמת ניקיונו היות ואיננו מומחים בתחום מומלץ להישאר צמודים למומחה במהלך ההערכה, מומלץ לשאול שאלות ולוודא, ישירות או בעקיפין, שאתם אכן מקבלים תמורה ראויה לזהב. טרם תחילת ביצוע ההערכה ניתן לבקש ולראות את הסמכותיו של המומחה לעסוק במסחר בזהב, מומלץ גם לשוחח איתו מעט ולנסות להבין כמה ניסיון הוא מביא עמו.
צורת התשלום – פרמטר חשוב וייחודי למסחר בזהב הוא צורת התשלום, וודאו כי החברה עמה אתם מתקשרים משלמת עבור הזהב במזומן באותו הרגע, אפשרויות נוספות הן העברה בנקאית הנעשית בנוכחותכם מיד בסיום העסקה או באמצעות שיק בנקאי.

מאמר זה נכתב על ידי צוות חברת גולד טרייד המתמחה במכירה/קנייה של כל סוגי הזהב.

גלריית תמונות על קצה המזלג:

 

סרטון המפרט כמעט את כל סוגי הזהב שניתן למכור/לקנות: