השיטות המומלצות להצמחת שיער

 עד לפני שנים ספורות בלבד, התקרחות, בייחוד בקרב גברים, נחשבה לגזירת גורל שלא ניתן למנוע  אותה או לטפל בה. פריצות דרך מדעיות בשילוב עם רפואה סינית עתיקה שינו את תמונת המצב, וכיום יש בהחלט טיפול מוכח ובדוק למניעת התקרחות ולהצמחת שיער.

בכל הנוגע להצמחת שיער, קיימות מספר שיטות שהוכחו כיעילות

את השיטות ניתן לחלק לשתי סוגים עיקריים:

טיפול ביתי וטיפול הנעשה ע"י מומחים. ככלל, שיפור התזונה מומלץ בכל מקרה, וכדאי לקבל ייעוץ בנושא, שכן קיים קשר ישיר בין תזונה לקצב ההתקרחות. אולם כידוע, להתקרחות יש גם מרכיב גנטי בלתי נשלט. הטיפול הביתי ממוקד בצריכה של תוספי תזונה  מתאימים  דוגמת ברזל ואבץ. כמו כן קיימים תכשירים לשימוש חיצוני, אשר לרוב מבוססים על החומר הפעיל מינוקסידיל המאיץ את קצב צמיחת השיער.

טיפולי מומחים

לצד שיטות אלו, כאמור, קיימים טיפולי-מומחים, הבולמים את פעולת האנזים הדורם להיווצרות ההורמון DHT, הורמון הגורם לנשירה. לצד בלימת פעילותו של האנזים האמור, טיפולי מומחים מתמקדים בהסרת תאים מתים, האצת קצב התחדשות תאים, הזנת שורשי השיער לצורך חיזוקם, פתיחת נקבוביות חסומות ואיזון פעילות בלוטת החלב.
טיפולים אלו נחשבים ליעילים מאוד והתוצאות שלהן מהירות וניכרות לעין. לרוב, שילוב של תזונה נכונה, צריכת תוספי תזונה וטיפול רפואי מתאים יעצרו את קצב הנשירה ויגבירו את קצב הצמיחה של השיער.

לפני ואחרי הצמחת שיער

לפני ואחרי הצמחת שיער