חשבתם לבצע הלבשת אמבטיה לבד? 

בנינו לכם מדריך שיוכל לעזור לכם קצת

מרבית האמבטיות המיוצרות כיום, עשויות מחומרים לא איכותיים ולכן הן נוטות להחליד במהירות רבה. לעיתים קרובות לא ניתן להסוות את כתמי החלודה על ידי חידוש הציפוי, ובנוסף האמבטיות מתחילות להתפורר ולדלוף. מאידך, החלפת אמבטיה הינה תהליך שעלותו הכוללת גבוהה מאוד. הפתרון היעיל, המוצלח והמשתלם ביותר הינו הלבשת אמבטיה. התוצאה של הלבשת אמבטיה היא אמבטיה חדשה לחלוטין, ללא צורך בהוצאה כספית גדולה. תהליך זה חוסך את הצורך בעקירת האמבטיה הישנה, שבירת אריחים, החלפת תשתות אינסטלציה, ריצוף מחדש, פסולת מרובה, עלויות גבוהות וזמן ממושך. האמבטיות המולבשות עשויות מחומרים פולימרים חזקים בעלי עמידות גבוהה. אמבטיות אלו מיוצרות בשיטת "וואקום פורמינג"- חימום והתכה של חומר פלסטי לתוך תבנית האמבטיה הרצויה. לאחר שהתבנית מתקררת, מתיזים על צידה החיצוני תערובת של פוליאסטר ופיברגלס (סיבי זכוכית) המעבים את האמבטיה ומעניקים לה קשיחות. אמבטיות אלו מולבשות על האמבטיות הישנות באופן העוטף אותן מכל הכוונים, כולל הדפנות.

תהליך ההלבשה

תהליך זה של הלבשת אמבטיה אינו ארוך- הוא כולל ביקור ראשון בו נלקחות מידות האמבטיה, ולאחריו ביקור נוסף לצורך הלבשת האמבטיה, שאורכו עד שלוש שעות. תהליך ההלבשה כולל שימוש בדבק מיוחד ובחומרי איטום.

האמבטיות המולבשות עמידות מאוד לכל חומרי הניקוי, כולל חומרים חומציים דוגמת מלח. בנוסף, אמבטיות אלו אינן מחלידות לעולם- בניגוד לאמבטיות עשויות אמייל או פח הנוטות להחליד במהירות, להתפורר ולדלוף. יתרון נוסף הוא שאמבטיות אלו שומרות על חום המים לאורך זמן, בשל תכונות החומרים מהן הן עשויות – לאילו מביניכם החובבים טבילה באמבט חם.

לצד היתרונות הרבים ולמען השקיפות, חשוב לדעת כי מאחר והאמבטיה מולבשת על האמבטיה הישנה, היא תהיה מעט יותר קטנה – פחות 2-3 ס"מ בכל צד. על אף שמדובר בהבדל מינורי, חשוב לדעת זאת.

המאמר נכתב על ידי נציג חברת "המלביש".

גלריית תמונות על קצה המזלג:

סרטון הלבשת אמבטיה שמצאנו ברשת: