הרגע בו אנו אצים לחפש טכנאי מזגנים שיבוא לעזרתנו

אורח החיים המודרני ואיכות החיים לה אנו מורגלים הושגה רבות בזכות מערכות המיזוג הביתיות, מערכות אלו שהיו נחלתם של העשירים ביותר הפכו במרוצת השנים לפריט חובה בכל בית. ולכן כאשר המזגן מתקלקל וחדל לפעול נדמה לנו שחרב עלינו עולמנו ומיד אנו אצים לחפש טכנאי מזגנים שיבוא לעזרתנו. כיצד בוחרים את טכנאי המזגנים הנכון ומה עלינו לצפות ממנו, הכול בשורות הבאות.

כולנו מכירים את התסריט הבא, אנו לוחצים על כפתור שלט המזגן ודבר לא קורה, אנו לוחצים שוב, מסובבים את הסוללה ואפילו מליפים אותה אך עדיין המזגן ממען לפעול. השלב הבא הוא הוצאת המאווררים מהבוידם וחיפוש טכנאי מזגנים ברעננה (או באזור המגורים שלכם) הפועל בסביבה. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר בעלי המקצוע הפועלים בשוק מיזוג האוויר, אם בעבר הכרנו טכנאי אחד שפעם בשכונתנו הרי שכיום עשרות מתחרים על ליבנו וכיסנו.

בחירת הטכנאי המתאים צריכה להיעשות תוך בחינה של מספר פרמטרים

הפרמטר הראשון הוא – זמינות ונגישות, כולנו מכירים את המשפט זמן שווה כסף, טכנאי מזגנים היכול להגיע תוך זמן קצר למקום התקלה ולתקנה בו במקום יחסוך לנו את הצורך לפספס יום עבודה או השבתה של העסק או המשרד. הפרמטר השני הוא הידע של הטכנאי, לכל דגם של מזגן מאפיינים הייחודיים רק לו, לעיתים תהיה זו תצורת הרכיבים השונה או הדרך בה פועלים רכיבים אלו אחד עם השני. טכנאי מועדף יהיה זה המחזיק בידע הרב ביותר עבור דגם המזגן שברשותכם. לדוגמא, אם ברשותכם מזגן מתוצרת חברת אלקטרה אזי הטכנאי שתעדיפו יהיה זה שבעברו עבד כאיש שירות של החברה.

פרמטר שני – הפרמטר הבא הוא המחיר הנגבה עבור עבודת התיקון, המחיר מורכב משעת עבודת הטכנאי ועלות החלפים הנדרשים לטובת התיקון. בשעה שמחירי החלפים זהים בקרב רוב בעלי המקצוע הרי שמחיר שעת העבודה שונה. מומלץ לבצע סקר שוק קצר ולגלות כמה בדיוק "רצוי" לשלם לטכנאי.

פרמטר נוסף – האחריות הניתנת עבור עבודת התיקון, את נושא האחריות ניתן לגלגל גם לפתחן של יצרניות רכיבי המזגן ואני אפרט, במקרים שבהם הוחלף מנוע המזגן, המעבה או המדחס בחדשים חלה אחריות היצרן. מומלץ לבדוק מהי האחריות אותה מספק הטכנאי מבחינת עלות זמן העבודה במקרה שהתקלה תחזור על עצמה.

פרמטר אחרון – פרמטר נוסף ואחרון לשורות אלו הוא פרמטר מעניים שאולי יעניין יותר את הצד הנשי של הבית, התשובה לשאלה האם הבית יישאר נקי בתום התיקון? מומלץ לברר את הנקודה הנ"ל טרם תחילת העבודה.

בחירת טכנאי נכונה תהפוך את תהליך תיקון המזגן ממייגע ומפרך לקל ומהנה, בחירה נעימה.

המאמר נכתב על ידי אבי בן זקן, נציג חברת עמית מיזוג.

גלריית תמונות על קצה המזלג: