תיקון מס' 2 לתקנות סדר הדין האזרחי

תיקון מס' 2 לתקנות סדר הדין האזרחי הוא אחד מהשינויים החקיקתיים המשמעותיים ביותר שנועדו לעזור בטיפול בפינוי דייר שאינו מעוניין לשלם את די השכירות או חמור מכך לפנות את הדירה עם תום חוזה השכירות.

אנשים רבים מגלים בבוקר יום בהיר שהנכס המניב שברשותם הפך להוצאה עמה הם מתקשים להתמודד, מהפך זה הוא תוצאה של דייר המחליט ביום אחד להפוך את היוצרות ולהפסיק לציית לחוזה השכירות עליו הוא חתום.

איומים בכוח והפעלת אלימות כנגד הדייר הסרבן – לא הפתרון!

בעבר הורגלנו לשמוע סיפורים על איומים בכוח והפעלת אלימות כנגד הדייר הסרבן, כמובן שכל אחת מהשיטות המוזכרות הן לא חוקיות בעליל ולרוב ישיגו את התוצאה ההפוכה.

יתרונו הגדול של התיקון הוא קיצור זמן הטיפול המשפטי בדייר סרבן, תהליכים משפטיים שארכו שנים מתקצרים לדיון ראשון בנושא הנערך שישים ימים מרגע הגשת התובענה בנושא.

ההליך המזורז מורכב ממספר שלבים:

1. השלב הראשון הוא הגשת כתב תביעה לבית המשפט, כתב התביעה הוא ממוקד וכותרתו היחידה היא "תביעה לפינוי מושכר", לכתב התביעה יש לצרף תצהירי עדים, מסמכים משפטיים רלוונטיים וחוות דעת של מומחה.

2. כעבור שלושים ימים נדרש הנתבע להגיש כתב הגנה. שלושים ימים לאחר הגשת כתב ההגנה נערך הדיון בבית המשפט, כאמור משך כל התהליך כולו לא אמור לעלות על שישים ימים.

לרוב מסתיימת הסאגה בדיון הראשון בבית המשפט, במקרים שלא כך הדבר נמשך התהליך בהתאמה להליך דין מהיר.

שאלה נפוצה היא מתי פונים לעורך דין?

התשובה היא מוקדם ככל האפשר, היות ומדובר בדירה מושכרת שתפקידה להניב תשואה נאה לבעליה כל יום שעובר ללא קבלת תמורה כספית הוא יום שלא יחזור, פנייה מוקדמת לעורך דין ובמיוחד נוכח תיקון מספר 2 תבטיח שפינוי השוכר מהדירה יעשה בצורה חוקית ובמהירות הגדולה ביותר האפשרית.

חשוב לשכור עורך דין המתמחה בהליכי פינוי דיירים, עורך דין שכזה מביא איתו ידע וניסיון התורמים להפחתת זמן הטיפול בתיק.

המאמר נכתב על ידי ירון גרג'י – נציג חברת א.א מסירות ואיתורים.

סרטון מעניין בנושא פינוי דייר או שוכר:

תמונות על קצה המזלג בנושא פינוי דייר: