שאלתם את עצמיכם פעם

איך מתחילים קורס צלילה?

או איך בוחרים את המועדון צלילה הנכון?

או אולי איזה קורסי צלילה קיימים בכלל?

אנו "צוות ריף הרצליה" נשתדל לענות לכם על השאלות האלו:

החלטתם להגשים את חלומכם ולרכוש את הרישיון הנחשק לצלילה בים הפתוח, מהיכן מתחילים, אילו קורסים קיימים וכיצד מומלץ לבחור את מועדון הצלילה במתאים? תשובות לכל אלו בשורות הבאות.
צלילה בים הפתוח מחייבת הוצאת רישיון צלילה, את הרישיון ניתן לקבל לאחר מעבר מבחן הסמכה. קיימות מספר דרגות הסמכה בתחום הצלילה, דרגות הסמכה מצוינות על ידי כוכבים כאשר קורס כוכב אחד מקנה היכרות ראשונה עם הצלילה בים, במסגרת הקורס מקבלים החניכים סקירה תאורטית על ההתנהלות במהלך הצלילה והם מתנסים בצלילות בים הפתוח.

קורס צלילה ברמת כוכב אחד – במסגרת קורס צלילה ברמת כוכב אחד מכירים החניכים את ציוד הצלילה ומתנסים בתפעולו, מתנסים בהתמודדות אם מצבי חירום מתחת למים (הוצאת מים ממסכת הצלילה, עליה נכונה אל פני מהמים ותמיכה בבן הזוג) ולומדים את קודי ההתקשרות המתאימים. בסיום הקורס מורשים התלמידים לצלול לעומק של עד 20 מטרים בליווי בן זוג, אורכו של קורס צלילה ברמת כוכב אחד הוא שלושה ימים.

קורס צלילה ברמת 2 כוכבים – קורס צלילה ברמת שתי כוכבים הינו קורס השלמה האורך יומיים הנלקח בהמשך לקורס הכוכב הראשון. במהלך הקורס מתנסים החניכים בצלילה לעומק של 30 מטרים וכן בצלילת לילה. בסיום קורס הכוכב השני מורשים התלמידים לצלול לעומק של עד שלושים מטרים.

קורס צלילה ברמת 3 כוכבים – קורס צלילה ברמת שלושה כוכבים מהוה קפיצת מדרגה בכישורי הצלילה שלכם, הסמכה לכוכב השלישי היא הסמכה בכירה כעוזר מדריך צלילה, במסגרת הקורס נערכות השתלמויות מקצועיות הבאות לשכלל את יכולת ומיומנות הצלילה של התלמיד תוך דגש על הובלת קבוצות, תכנון צלילות והתמודדות עם מצבי חירום אפשריים. תנאי הקבלה לקורס צלילה ברמת שלושה כוכבים הם מינימום של ארבעים צלילות מיום ההסמכה לרמת שתי כוכבים. קורס צלילה ברמת ארבעה כוכבים מקנה הסמכה כמדריך צלילה בכיר.

קורס מומלץ למתחילים:

הצעד הראשון הוא בחירת רמת הקורס הרצויה, הקורס המומלץ הוא ברמת שתי כוכבים שאורכו הכולל הוא חמישה ימים והוא כולל בתוכו את ההסמכה לכוכב הראשון. הצעד השני הוא בחירת מועדון הצלילה בדגש על ההסמכה אותה הם מעניקים. אחת מהסמכות הצלילה המוכרות בעולם היא של מועדון הצלילה PADI (Pay And Dive Immediately), הסמכה נוספת היא של ארגון הצלילה TDI-SDI והתאחדות הצלילה הישראלית CMAS.

לאתר הבית הרשמי של החברה לחצו כאן

 תמונות על קצה המזלג של תלמידים בתהליך קורס צלילה:

סרטון המתאר תקציר של מועדון צלילה וקורסי צלילה:

עיסוק בצלילה חופשית יפתח עבורכם את הדלת לעולם חדש ושוקק חיים, עולם של רוגע ושלווה ויופי שקשה לתאר, בדקו היטב מהן ההמלצות של מועדון הצלילה בו אתם מעוניינים לרכוש הסמכתכם, שוחחו עם לקוחות המקום ובררו באילו אתרי צלילה מתקיים הקורס. הדבר החשוב ביותר הוא ליהנות מכול רגע ולזכור שצלילה נכונה היא צלילה בטוחה.