מה היא ביובית ואיזה תוצאות היא אמורה לספק?

ביובית היא רכב שירות המיועד לטיפול בבעיות ביוב, אשר עליו מותקנת מערכת שמתמחה בשאיבות ביוב, לכל החברות המקצועיות שבשוק רכב שכזה, אך לא כולן מספקות את אותה עבודה ותוצאה איכותית ויעילה במקרים של סתימות או הצפות – תופעות שיש לטפל בהן במהירות ובאופן ממוקד ויעיל במיוחד, בכדי למנוע ריחות נוראיים ופגיעה תברואתית.

פרטים טכניים חשובים בביובית:

במקרה צרה שבו יש להזמין ביובית, חשוב לבחור את השירות בקפידה: ביובית איכותית מכילה קודם כל ציוד טכני ברמה גבוה, הערוך לכל בעיה או צורך, ביובית שכזאת תכלול משאבות מיוחדות (וואקום ולחץ), צינור לחץ ואפילו מנוף. ביובית ישנה לעומת זאת, לא תכלול ציוד חדשני ותתמודד רק עם בעיות בעלות סדר גודל קטן ולא דחוף.

חשיבות קבלן רשום:

קריטי לוודא כי רכב השירות רשום כקבלן מורשה, אחרת היעדר הרישום יעיד כי הביובית לא ערוכה לטיפול ראוי בבעיות שונות ולא מקפידה על פינוי הפסולת לאתר ייעודי.

ביובית שכזאת לא תוכל לעבוד עם עיריות או עם מועצות מקומיות, וסביר כי פעילותה מוגבלת ביותר ואף חובבנית ומומלץ שלא להסתכן בכך ולפנות אך ורק לקבלנים מורשים.

השירות אותה מעניק בעל החברה המספקת את הביובית:

ביובית מקצועית תהיה חלק מחברה אשר שמה דגש גדול על שירות כאשר רכבי שירות אלו יהיו זמינים 24 שעות ביממה לקריאות חירום ויוכלו להתמודד עם כל בעיה שלא תהיה, ללא עיכוב נוסף.

כדאי לקבל המלצות על חברות שכאלו ולבצע את כל הבירורים מולן טרם ההזמנה, בכדי שלא תיגרם עוגמת נפש מאוחר יותר.

הפרמטרים החשובים ביותר:

תפקידה של הביובית הוא לעזור לנו בפתרון בעיות ביוב בביתנו, בכדי להבטיח ולהעלות את הסיכויים לפתרון הבעיה מומלץ לבדוק מספר דברים טרם הזמנת הביובית.

ראשית – יש להגדיר מהו השירות לו אנו נזקקים, הביובית מספקת גם שירותי שאיבה וגם שירותי הזרמת מים בלחץ גבוה למערכת הביוב. במידה והנכם מעוניינים בשאיבה של מי קולחים מהביוב נסו לקבוע באיזו כמות של מים מדובר, כמות המים תקבע את גודל הביובית הדרוש לכם. הפעולה ההפוכה של הזרמת מים בלחץ גבוה נדרשת בעיקר לצורך פתיחה של סתימות קשות או שטיפה של קווי הביוב.

פרמטר נוסף – הוא מיקום פתח הביוב, חשוב לוודא שהביובית אכן יכולה להגיע ולהתחבר בצורה טובה לפתח הביוב, פעמים רבות חוזרת הביובית ריקה כשם שהיא הגיעה רק בגלל הקושי בנגישות לקו הביוב. פרמטר נוסף הוא הצוות המקצועי המפעיל את הביובית, אנשי מקצוע מנוסים המכירים את דרכי ההתמודדות עם כל אותן בעיות הצצות בשטח יבטיחו שתקבלו עבודה איכותית ומקצועית יותר.

הפרמטר האחרון – והחשוב מכול הוא המחיר, העלייה בקצב החיים המודרני הפכה את ההתמודדות עם ערימות הפסולת והאשפה לבלתי נתפסות, שירותי הביובית נועדו לשמר ולתחזק את ההתמודדות הנ"ל, כיום מציעות חברות רבות שירותי ביובית מקצועיים לעסקים ולפרטיים, טרם הבחירה בביובית מומלץ לעשות סקר שוק, מהניסיון תוכלו לחסוך בצורה זו מאות ואף אלפי שקלים.

המאמר נכתב על ידי "גלעד אבנרי" נציג חברת אבנרי שאיבות.

תמונות ביוביות בזמן עבודה על קצה המזלג:

 

סרטון ביוביות "להמחשה בלבד":