המדריך לקניית מצברים לרכב

 

גם חובבי כלי רכב המקדישים שעות על גבי שעות לתחזוקתם לא תמיד מתמצאים היטב בכל המרכיבים החשובים, כמו מצבר למשל. חלק זה, הוא בין המרכזיים ביותר במסגרת התפקוד של כלי הרכב האחראי על אספקת חשמל למערכות השונות. השוק מציע מגוון רחב של מצברים לרכב אך לא כולם ניחנים באיכות גבוהה ובהתאמה מלאה למכוניות.

בעת בחירת מצברים לרכב חשוב ראשית כל להתאים את דגם המצבר לדגם הרכב, למידותיו ולצריכת החשמל. משאית לשם השוואה זקוקה למצבר שנע בין 125 ל – 160 אמפר בניגוד לרכב פרטי שזקוק ל – 80 אמפר. בחירה לא נכונה עשויה להשבית את הרכב כולו ולגרום לנזק בלתי הפיך. בנוסף, חשוב לוודא כי המצבר שייך למותג איכותי ומוכר אשר יבטיח שימוש אמין לאורך זמן.

מצבר 60 אמפר
מצבר 60 אמפר

התאמה לאקלים

בחירת מצברים לרכב צריכה להתבסס גם על כל הקשור בחום הסביבתי – האקלים הישראלי חם יחסית לארצות אירופה ודורש מצבר אשר לא יושפע מכך ויפעל כשורה. חשוב לבדוק גם את מנגנון הפריקה של המצבר – מצבר שהיבט זה אינו תקין אצלו יהיה בעל אורך חיים קצר ביותר ויגרום לעלויות גבוהות ומיותרות. חשמלאים יכולים לבדוק את הפריקה בקלות, כמו גם הצוות המקצועי במקום שבו נרכש המצבר.

אחריות ארוכת טווח היא גורם חשוב נוסף בעת בחירת מצברים לרכב – רק מקומות מורשים המקפידים על מקצועיות ועל מכירה של מצברים איכותיים יעניקו אחריות על החלק אשר תספק ראש שקט ללקוחות. ולבסוף, מומלץ לוודא כי המקום שבו רוכשים את המצבר מציע גם שירות התקנה ותיקונים המעניקים מענה כללי ומקצועי.

מצבר-לרכב

מצבר-לרכב