המדריך לבחירת מפקח בנייה

החלטתם לבנות בית או לערוך שיפוץ יסודי – אין ספק כי החלטה זאת היא אחת החשובות והמשמעותיות בחייכם ולכן חשוב להבטיח כי המשימה תתבצע על הצד הטוב ביותר ובכדי לעשות זאת מומלץ לשכור את שירותיו של מפקח בנייה. יחד עם זאת, הרבה תלוי בבחירה נכונה של איש המקצוע, ביכולותיו ובאופן שהוא מפקח על שלבי הבנייה השונים.

מפקח בנייה הוא הסמכות המקצועית אשר מתאמת בין הספקים השונים, מציבה לוחות זמנים, מתריעה על ליקויי בנייה ובאופן כללי מקדמת את הפרויקט כראוי. לכן, במהלך בחירת מפקח בנייה חשוב קודם כל לוודא כי הוא בקיא בעולם הנדל"ן וכי ברשותו ההסמכות והתעודות הרלוונטיות אשר הופכות אותו לבעל המקצוע הבכיר באתר הבנייה.

ניסיון רחב

בחירת מפקח בנייה צריכה להתבסס גם על ניסיונו של איש המקצוע – מפקחי הבנייה המקצועיים ביותר ליווי פרויקטים רבים בסדרי גודל שונים ועובדה זאת מכשירה אותם להתמודד גם עם הבלתי צפוי בדמותן של בעיות או ליקויי בנייה. מפקח בנייה לא מנוסה לא ידע להוות סמכות מקצועית ראויה אליה יוכלו לפנות הספקים או הלקוחות בעת צרה.

מפקח בנייה מקצועי ייצג את האינטרסים של הלקוח לכל אורך הדרך אך יעשה זאת תוך שימוש בידע ובניסיון שלו בעולם הבנייה. מפקח בנייה ראוי יבנה לוח זמנים ומטרות משנה לכל אורך תהליך הבנייה אשר ישלבו בין הריאלי לבין הדרישות של הלקוח. ולבסוף, מפקח בנייה מקצועי יעניק ראש שקט ללקוחות בכל הקשור להתקדמות הפרויקט, ללא צורך בדאגות מיותרות.