איך לשלב מטבח גינה בבית?

אנו מגיעים לאתר מטבחי גינה בד"כ בשלב תכנון סופי של הבית או של שיפוץ יסודי שמבצעים בבית קיים. ואם עדיין לא שמענו את המושג הזה אז בטוח שהאדריכל או מעצב הפנים יכיר לנו אותו.

מיקום המטבח:

כיום קיימת מוטיבציה ורצון להנות מהחצר ( הרי שילמנו כ"כ הרבה כסף בכדי לעבור לבית קרקע) ולא לזרוק שם רק שולחן וכמה כסאות ולידם מנגל עלוב. אז למה זה חשוב כבר בשלב התכנון? מטבחי גינה ייבחרו להיות במיקום (חזית/ עורף צד הבית) ובצד (צפון, דרום, מזרח, מערב) המתאים לו ביותר ולכל צד יתרונות וחסרונות משלו. לא רחוק מדי מהבית ועדיף לא קרוב מדי לגדר עם השכנים.

מידות מומלצות למטבח ביחס לגודל הגינה:

בשלב זה לא חייבים להיות "נעולים" על המראה החיצוני ( מראה כפרי, מודרני וכו'). אך כדי לדעת מבחינת פרופורציה ביחס לגינה והבית מה יהיו מידותיו בערך לדוגמא: האם יש לנו מקום ל- 5-4 מטראו רק ל-2 מטר, האם הוא יהיה פינתי, ארוך או מעוגל עם בר ישיבה, צמוד לקיר או עם הגב לקיר (לדוגמא כמובן שעדיף שמטבח הגינה יהיה עם הגב לקיר ועם הפנים לכוון הבית, האורחים  ובני המשפחה).

מוצרי בטיחות חובה (נקודות חשמל ועוד…)

אחרי שקבלנו החלטה לגבי מיקום מטבח הגינה עלינו לבקש מבעלי המקצוע השונים הכנות כמו: נקודת חשמל ותאורה בסמוך מהחשמלאי, נקודת מים וניקוז מהאינסטלאטור עבור הכיור ושביל מעבר מהבית החוצה אל מטבח הגינה מהרצף (למקרה שחשבנו שיהיה במקום הזה רק צמחיה ). וכמובן נקודת גז לגריל וכירת גז.

חשוב מאוד: אנחנו ממליצים לעשות את ההכנות הללו אפילו אם אנחנו לא מתכננים להזמין מטבח גינה כרגע כל בעלי המקצוע מסביבנו וגם ההוצאה הכספית תהיה יותר נמוכה.

המאמר נכתב על ידי "דודי סוינדי " נציג חברת שאולי גרילס.

גלריית תמונות על קצה המזלג:

מטבח גינה בהרצליה פיתוח

מטבח גינה בהרצליה פיתוח

ככה מרימים מטבח גינה עם מנוף לקומה גבוהה במיוחד: