המדריך המלא לציפוי אמבטיה

ציפוי אמבטיה הוא הפתרון או המענה הטוב ביותר לכל מי שמעוניין לשדרג אמבטיה ישנה לאמבטיה חדשה.

לשדרוג האמבטיה נזקק כל מי שיש לו אמבטיה פגועה מכל סיבה שהיא והכוונה לבעלי דירות ישנות שהאמבטיה שלהם ניזוקה מיושן ,בעלי דירות פאר שהשקיעו עשרות אלפים באמבטיית עיסוי מפוארת שנסדקה או שאבדה את הברק ,משכירי דירות שקשה להם להשכיר את הדירה עקב אמבטיה מוזנחת ,שוכרי הדירות שאינם מעוניינים לשכור דירה עם אמבטיה ישנה ומוזנחת וכמובן קבלנים שהאמבטיה החדשה שהתקינו נפגעה במהלך העבודה. הצורך בשדרוג או בחידוש האמבטיה קיים זמן רב והפתרון הנוח ביותר הוא ציפוי אמבטיה .

ציפוי אמבטיה חוסך בעצם את העלויות הגבוהות של החלפת אמבטיה ישנה על ידי פירוקה והרכבת אמבטיה חדשה במקום האמבטיה הישנה .פירוק האמבטיה הישנה כרוך בעבודה של מספר בעלי מקצוע הכוללים בנאי ,שרברב,רצף ,עבודות הריסה ,פינוי ועוד ועוד.

ברור שהפעולה אורכת לפחות שבוע עד עשרה ימים ועולה עשרות אלפי שקלים .

כדי לחסוך את כל העלויות האלו הומצאה שטת ציפוי האמבטיה שאורכת בדרך כלל בסביבות שלוש שעות עבודה ובסיומה מקבל הלקוח אמבטיה חדשה בעלות נמוכה של כמה מאות שקלים בלבד לעומת ההוצאות הכבדות של החלפת אמבטיה.

תהליך הציפוי כולל בתוכו מספר שלבים שהראשון מהם הוא ליטוש האמבטיה הישנה בעזרת מלטשת מסתובבת עד להחלקת האמבטיה הישנה והסרת צבעים או ציפויים ישנים שנעשו עליה במשך הזמן .

בשלב הבא האמבטיה עוברת ליטוש כימי שבמהלכו בעזרת חומרים כימיים חזקים מוסרת השכבה הישנה של האמאייל הישן .בשלב הבא האמבטיה נשטפת בעזרת דטרגנטים (מסירי שומן ) להסרת כל שאריות השומן והלכלוך .לאחר מכן האמבטיה עוברת יבוש בלחץ אוויר עד לייבוש מלא .בהמשך מכסים את כל סביבת האמבטיה הקרובה בניילון ונייר מגן כדי למנוע פגיעת נתזי חומר ציפוי בסביבה הקרובה .

השלב הבא הוא שלב הציפוי עצמו והוא מתחלק לשני שלבים שהראשון הוא התזת מספר שכבות של חומר בסיס המהווה תשתית לציפוי עצמו . על הבסיס הראשוני הזה מתיזים בעזרת מפוח (קומפרסור ) מעל לעשרים שכבות של חומר ציפוי אמיתי המורכב משלושה חומרים שונים המשולבים זה בזה לקבלת חוזק וקשיחות בדומה לשכבת האמאייל המקורית של האמבטיה.

יש לציין שחומר הציפוי ,( אם הוא אכן חומר ציפוי ולא צבע ) עמיד בכל חומרי הנקיון וגם בחומצות חזקות שגם האמאייל המקורי אינו עומד בהם .

בסיום עבודת הציפוי מקבל הלקוח אמבטיה מחודשת שראית ממש כמו אמבטיה חדשה עם תכונות חוזק שעולות על אלו של האמאייל המקורי של האמבטיה הישנה.

לאחר ציפוי אמבטיה

לאחר ציפוי אמבטיה